Loading ...

Kupić mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Zakup mieszkania to spełnienie marzeń wielu młodych ludzi. Bardzo często związany jest z dużymi wyrzeczeniami finansowymi. Przed zakupem należy zadać sobie pytanie, czy kupić mieszkanie z rynku wtórnego, czy może korzystniej zainwestować w mieszkanie z rynku pierwotnego?

Rynek pierwotny

Mieszkania z rynku pierwotnego to dziś ogromnie duży wybór. Miasta Polski południowej to bardzo ciekawy rejon, w którym można znaleźć wiele atrakcyjnych nieruchomości.

Deweloperzy w Krakowie proponują mieszkania, które można kupić zarówno w stanie deweloperskim, czyli do wykończenia, jak i zrobione  „pod klucz”. Ofert mieszkań wykończonych to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na poświęcenie dużej ilości czasu na zaaranżowanie mieszkania. Mieszkania wykończone gotowe są do wprowadzenia.

Kupując mieszkanie trzeba wziąć pod uwagę, że mieszkania z rynku pierwotnego charakteryzują się dużo ciekawszymi projektami niż mieszkania z rynku wtórnego. Deweloperzy we Wrocławiu kładą nacisk, na to by pokoje były duże, przestronne, rozkład ciekawy, a mieszkanie było dobrze doświetlone.

Rynek wtórny

Klienci rezygnujący z zakupu mieszkania z rynku pierwotnego bardzo często szukają mieszkania gotowego do wprowadzenia. Trzeba jednak mieć świadomość, że każde mieszkanie potrzebuje remontu. Czasami jest to wyłącznie odświeżenie polegające na malowaniu. Czasami jest to remont, który obejmuje wymianę glazury, terakoty, a nawet instalacji. 

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego klient bardzo często ma wpływ na rozmieszczenie ścianek działowych. Mieszkania z rynku wtórnego nie dają takich możliwości. Burzenie ścianek bądź nawet ich części jest bardzo często niemożliwe.